Naujienos
2016-11-14

Šilumos gamybai naudos elektrą iš atsinaujinančių energijos šaltinių

Vokietijos ir Lietuvos kapitalo energetikos bendrovė „Danpower Baltic“, valdanti biokuro katilines Vilniuje ir Kaune, pradėjo naudoti elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių išteklių Kauno A. Brazausko hidroelektrinėje. Į įmonės katilines energiją tieks nepriklausomas elektros tiekėjas „Energijos tiekimas“.

Apie 25 proc. šilumos Vilniaus ir Kauno miestams tiekiančiose biokuro katilinėse bus naudojama sertifikuota ir prekės ženklu „Žalia lietuviška energija“ pažymėta elektros energija. Per metus planuojama sunaudoti apie 7700 MWh elektros energijos.

„Nemažai prisidėjome prie to, kad didžiuosiuose miestuose didėtų šilumos dalis, pagaminama iš biokuro – šiuo metu Vilniuje ji sudaro apie 50 proc., o Kaune viršija 90 proc. Tikime, kad tvarią žaliosios energijos sistemą turime kurti ne tik gamindami, bet ir vartodami atsinaujinančią energiją“, – teigia „Danpower Baltic“ generalinis direktorius Artūras Kliukevičius.

„Energijos tiekimo“ generalinis direktorius Vidmantas Salietis pažymi, kad šią ekologišką elektros energiją Lietuvoje jau naudoja daugiau nei 100 įmonių. Dauguma jų – užsienio kapitalo įmonės.

„Kaune pagamintą „Žalią lietuvišką energiją“ renkasi daug dėmesio atsakingam augimui ir ekologijai skiriančios įmonės. Atsinaujinančios elektros energijos naudojimas šilumos gamybai – dar vienas žingsnis tvarios energetikos sistemos link“, – sako V. Salietis.

Apie „Danpower Baltic“

„Danpower Baltic“ Lietuvoje valdo biokuro kogeneracinę elektrinę Kaune, tris biokuro katilines Vilniuje, dvi Kaune ir vieną Joniškyje, bei pagamina apie ketvirtadalį šilumos Vilniui ir Kaunui. Kiekvieną mėnesį bendrovės valdomos įmonės kaip nepriklausomi šilumos gamintojai konkuruoja šilumos tiekėjų organizuojamuose supirkimo aukcionuose, ir tiesiogiai prisideda prie aktyvesnės ir skaidresnės konkurencijos kūrimo šilumos gamybos sektoriuje.

Apie Energijos tiekimas UAB:

Energijos tiekimas UAB priklauso energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ ir yra didžiausia lietuviško kapitalo elektros energijos prekybos bei tiekimo bendrovė. Bendrovė yra pritraukusi daugiausiai klientų laisvoje elektros energijos rinkoje, kuris šiuo metu siekia beveik 7 tūkst. Nuo 2016 m. bendrovė pradėjo vykdyti elektros energijos bei išvestinių finansinių priemonių prekybą Baltijos ir Skandinavijos šalių didmeninėse rinkose bei teikti balansavimo, portfelio valdymo ir elektrinių darbo optimizavimo paslaugas. „Energijos tiekimas“ yra vienintelis sertifikuotos elektros energijos, pagamintos Lietuvoje iš atsinaujinančių išteklių, tiekėjas. Nuo 2013 m. vasaros „Energijos tiekimas“ veiklą vykdo Latvijoje bei Estijoje. Šiose rinkose „Energijos tiekimo“ dukterinės įmonės veikia „Geton Energy“ pavadinimu.