Naujienos
2015-11-23

Nauja biokuro katilinė leis tiekti Vilniui daugiau šilumos iš atsinaujinančių šaltinių

Pirmadienį Vilniuje atidaryta 25 MW galios biokuro katilinė, kurios pagaminama šiluma jau pradedama tiekti į Vilniaus miesto šilumos tinklus. Planuojama, kad šildymo sezono metu naujoji katilinė leis geriau ir efektyviau Vilnių aprūpinti šiluma. Vokietijos ir Lietuvos kapitalo bendrovės „Danpower Baltic“ bendros investicijos į projektą siekia 10 mln. eurų.

Kartu su Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu Mykolu Majausku iškilmingai katilinę atidaręs Michael Feist, vienos didžiausių Vokietijoje savivaldybės komunalinių paslaugų bendrovės „Enercity“, per Vokietijos „Danpower GmbH“ valdančios „Danpower Baltic“, valdybos pirmininkas pabrėžė, kad naujoji biokuro katilinė – tai svarbus žingsnis Vilniui tampant žalesniu miestu, nes didėja šilumos, gaminamos iš biokuro, dalis.

„Stiprindami savo pozicijas Vilniaus šilumos gamybos rinkoje, mažiname priklausomybę nuo gamtinių dujų ir kuriame mieste tvarią energetiką – šiuo metu iš biokuro pagaminama maždaug du penktadaliai Vilniaus šilumos“, – sako M. Feist. Pasak jo, naujoji katilinė yra „Danpower Baltic“ plėtros strategijos, kuria numatyta į tvarios energetikos projektus Baltijos šalyse investuoti iki 180 mln. eurų, rezultatas. Užbaigus sandorį su bendrove „Marivas“ dėl biokuro katilinių įsigijimo Vilniuje ir Kaune, „Danpower Baltic“ reikšmingai prisidės prie Lietuvoje šilumos gamybai naudojamo kuro diversifikacijos.

Sostinės Savanorių prospekte atidaryta katilinė yra viena pažangiausių Baltijos šalyse – pritaikyta deginti miško kirtimo atliekas, o patentuota „Turbo-Challanger“ sistema leidžia katilinei ne tik veikti su minimaliomis pertraukomis, bet ir padidinti degimo efektyvumą. Greičiau nei per metus pastatytą katilinę projektavo inžinerijos ir konsultacijų bendrovė „Sweco Energy Consulting“, statybos darbus atliko bendrovė „Litana ir ko“, o techninę priežiūrą vykdė „AF-Consult“. Katilinėje savo technologinę įrangą sumontavo Austrijos gamintojas „Agro Forst & Energietechnik“.

Bendrovę „Danpower Baltic“ lygiomis dalimis valdo „Danpower“ GmbH ir atsinaujinančios energetikos bendrovė „GECO investicijos“. 84,9 proc. „Danpower“ GmbH akcijų priklauso Hanoverio savivaldybės komunalinių paslaugų įmonei „Stadtwerke Hannover AG“, dirbančiai su prekės ženklu „Enercity“. „Stadtwerke Hannover AG“ yra viena didžiausių Vokietijoje savivaldybės komunalinių paslaugų bendrovių, veikianti Hanoveryje, joje dirba 2700 darbuotojų, jos pardavimai siekia 2,5 mlrd. eurų.