Naujienos
2016-08-30

Danpower Baltic investicijos Lietuvoje kuria pažangą ir skaidrina rinką

publikuota verslo žurnale "AHKbalt aktuell" (https://issuu.com/ahkbaltaktuell/docs/aktuell_2016_3)

Prieš dvejus metus Lietuvoje savo veiklą pradėjusi Vokietijos ir Lietuvos kapitalo energetikos bendrovė „Danpower Baltic“ ėmėsi aktyviai įgyvendinti savo plėtros strategiją Baltijos šalyse. Pagal ją, į tvarios energetikos projektus planuojama investuoti iki 180 mln. eurų. Dalis šių planų jau tapo realybe – „Danpower Baltic“ valdomi šilumos gamybos objektai prisideda prie aktyvesnės ir skaidresnės konkurencijos Lietuvos energetikos rinkoje ir demonstruoja technologinę šilumos gamybos infrastruktūros pažangą.

Savo plėtrą Lietuvoje bendrovė vykdo mišriai – naujų biokuro katilinių statyba derinama su naudingais įsigijimais. Didžiausias jų, įvykęs metų sandūroje, leido „Danpower Baltic“ perimti dvi biokuro katilines Vilniuje ir vieną Kaune. Po šių įsigijimų bendrovė šildymo sezono metu pagamina maždaug po ketvirtadalį šilumos Vilniuje ir Kaune, o Lietuvos biokuro rinkoje „Danpower Baltic“ įmonių grupė tapo supirkimo lydere.

Praėjusiais metais 10 mln. eurų bendrovė investavo ir į naujos biokuro katilinės statybas. Lapkritį sostinėje atidaryta katilinė yra viena pažangiausių Baltijos šalyse – sistemos pritaikytos deginti miško kirtimo atliekas, veikti su minimaliomis pertraukomis ir deginti biokurą daug efektyviau.

Planuojama, kad šių metų rugpjūčio mėnesį bendrovė baigs ir pirmosios Kaune biokuru kūrenamos kogeneracinės elektrinės statybas. Pilnu pajėgumu ji ims veikti jau šį rudenį. Kogeneracijos proceso metu yra gaminama ir elektros, ir šilumos energija, todėl kuras čia naudojamas žymiai efektyviau. Kogeneracija visame pasaulyje yra vertinama kaip pagrindinė technologija, leidžianti taupyti energijos išteklius. Skaičiuojama, kad investicijos į šį projektą siekia 20 mln. eurų.

Bendrovę „Danpower Baltic“ lygiomis dalimis valdo „Danpower“ GmbH ir atsinaujinančios energetikos bendrovė „GECO investicijos“. 84,9 proc. „Danpower“ GmbH akcijų priklauso Hanoverio savivaldybės komunalinių paslaugų įmonei „Stadtwerke Hannover AG“, dirbančiai su prekės ženklu „Enercity“. „Stadtwerke Hannover AG“ yra viena didžiausių Vokietijoje savivaldybės komunalinių paslaugų bendrovių, veikianti Hanoveryje, joje dirba 2500 darbuotojų, jos pardavimai siekia 2,3 mlrd. eurų.