Naujienos
2015-10-01

„Danpower Baltic“ susitarė dėl 4 biokuro katilinių įsigijimo

Vokietijos ir Lietuvos kapitalo energetikos bendrovė „Danpower Baltic“ pasirašė susitarimą įsigyti biokuro katilines Vilniuje ir Kaune. Iš Nyderlandų investicinio fondo „Green Environment Fund I“ bus perimta bendrovė „Marivas“ ir trys jai priklausančios katilinės. Dar vieną katilinę „Danpower Baltic“ artimiausiu metu perims iš bendrovės „Geco investicijos“. Šie pokyčiai lems efektyvesnę šilumos gamintojų konkurenciją didžiuosiuose šalies miestuose ir padės mažinti šilumos kainas Vilniaus ir Kauno vartotojams.

Užbaigus sandorius, „Danpower Baltic“ papildomai valdys Vilniuje veikiančias biokuro katilines Paneriškių g. (48,5 MW) ir Zetielos g. (23,8 MW), taip pat – Kaune veikiančias biokuro katilines Biruliškių g. (48,5 MW) ir Taikos pr. (20 MW).

Vienos didžiausių Vokietijoje savivaldybės komunalinių paslaugų bendrovių „Enercity“, valdančios ir motininę bendrovę „Danpower“ GmbH, valdybos pirmininkas Michael Feist pastebi, kad investicijos Lietuvoje – tik dalis visos plėtros strategijos Baltijos šalyse. 

„Artimiausiu metu suplanuota investuoti iki 180 mln. eurų į tvarios energetikos projektus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, todėl pasirinkta mišri plėtra, naujų biokuro katilinių statybą derinant su naudingais įsigijimais. Lietuvos ir kitų Baltijos šalių rinkose matome daug potencialo plėtoti atsinaujinančią energetiką, todėl ateiname su ilgalaikėmis investicijomis, Lietuvai know-how ir dideliu postūmiu rinkai mažinti šilumos kainas“, - teigia M. Feist. Pasak jo, tiek Vilniuje, tiek Kaune „Danpower Baltic“ katilinės pagamins apie penktadalį šilumos.

„Danpower Baltic“ atstovų teigimu, pirmiausiai norima užtikrinti šio sandorio skaidrumą ir sėkmingai jį užbaigti pritarus priežiūros institucijoms. Kitas žingsnis – veiklos planų pristatymas ir bendradarbiavimas su Vilniaus ir Kauno savivaldybėmis siekiant užtikrinti geriausias šilumos kainas gyventojams.

Bendrovę „Danpower“ GmbH konsultuojantis energetikos ekspertas Jaroslavas Neverovičius taip pat įsitikinęs sandorio sėkme ir nauda vartotojui.

„Šiandien vykstantys pokyčiai šalies didžiuosiuose miestuose nuteikia optimistiškai. Savo pozicijas Lietuvos rinkoje stiprinanti viena didžiausių Vokietijos savivaldybės komunalinių paslaugų kompanijų, visų pirma, užtikrins aktyvesnę konkurenciją, lemiančią palankesnes kainas vartotojams. Šios ilgalaikės investicijos taip pat reiškia pasitikėjimą Lietuvos pasiekimais, jos atneša reikalingą patirtį sparčiai besikeičiančiame šilumos ūkio sektoriuje Lietuvoje bei užtikrina daugiau skaidrumo jame“, - sako J. Neverovičius.

Sandorius planuojama baigti gavus Konkurencijos tarybos leidimą koncentracijai rinkoje ir patvirtinus atitikimą Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių įstatymo reikalavimams.

Bendrovę „Danpower Baltic“ lygiomis dalimis valdo „Danpower“ GmbH ir atsinaujinančios energetikos bendrovė „GECO investicijos“. 84,9 proc. „Danpower“ GmbH akcijų priklauso Hanoverio savivaldybės komunalinių paslaugų įmonei „Stadtwerke Hannover AG“, dirbančiai su prekės ženklu „Enercity“. „Stadtwerke Hannover AG“ yra viena didžiausių Vokietijoje savivaldybės komunalinių paslaugų bendrovių, veikianti Hanoveryje, joje dirba 2700 darbuotojų, jos pardavimai siekia 2,5 mlrd. eurų.

GECO investicijos“ yra įmonių grupė, investuojanti ir įgyvendinanti atsinaujinančios energetikos projektus Lietuvoje bei kitose šalyse. 70 proc. „GECO investicijų“ grupės akcijų valdo verslininkų Rakauskų šeima, 30 proc. priklauso privataus kapitalo investicijų grupei „Žabolis ir partneriai“.

Vienintelis UAB „Marivas“ akcininkas yra Nyderlandų investicinis fondas „Green Environment Fund I“.