Naujienos
2016-02-29

„Danpower Baltic“ perima 3 biokuro katilines Vilniuje ir Kaune

Vokietijos ir Lietuvos kapitalo energetikos bendrovei „Danpower Baltic“ leista įsigyti 3 biokuro katilines valdančią bendrovę „Marivas“. Pirmadienį konkurencijos tarybai suteikus leidimą koncentracijai rinkoje, „Danpower Baltic“ sėkmingai užbaigė sandorį su Nyderlandų investiciniu fondu „Green Environment Fund I“ ir visiškai perėmė katilinių valdymą. Anksčiau Vyriausybės sudaryta komisija jau patvirtino sandorio atitikimą Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių įstatymo reikalavimams.

Pagal spalio mėnesio susitarimą, „Danpower Baltic“ perima Vilniuje veikiančias biokuro katilines Paneriškių g. (48,5 MW) ir Zetielos g. (23,8 MW), taip pat – Kaune veikiančią biokuro katilinę Biruliškių g. (48,5 MW).

Energetikos bendrovės atstovų teigimu, kovo mėnesio šilumos gamybos kainų pasiūlymus tiekėjams pateikė dar senieji biokuro katilinių šeimininkai, o „Danpower Baltic“ savo kainą jau siūlys balandžio mėnesiui.

„Šį šildymo sezoną padaryti didesnės įtakos Vilniaus ir Kauno šilumos gamybos rinkoms dar negalėjome. Šiandien, užbaigus sandorį, užimame jau apie ketvirtadalį rinkos tiek Vilniuje, tiek Kaune, todėl kitais metais mūsų darbo rezultatai bus ryškiau matomi ir gyventojams. Žinoma, tam prireiks ir efektyvaus bendradarbiavimo su visomis institucijomis ir miestų savivaldybėmis“, – sako Artūras Kliukevičius, „Danpower Baltic“ generalinis direktorius.

Pasak jo, vykdydama nuoseklią verslo plėtrą, bendrovė siekia ilgalaikės naudos Vilniaus ir Kauno gyventojams. Šiuose miestuose didėjanti iš biokuro pagaminamos šilumos dalis, aktyvesnė konkurencija šilumos gamybos rinkoje ir skaidresnis reguliavimas yra efektyviausios priemonės tą pasiekti.

„Danpower Baltic“ perėmus biokuro katilinių valdymą yra nutraukiamos visos kuro tiekimo joms sutartys, todėl artimiausiu metu Vilniaus ir Kauno biokuro tiekimo rinkose turėtų suaktyvėti konkurencija. Tai suteiks daugiau skaidrumo šiam sektoriui ir prisidės prie galutinės šilumos kainos mažėjimo.

Sandorio užbaigimas žymi reikšmingą „Danpower Baltic“ verslo plėtros etapą – bendrovė pasiryžusi į tvarios energetikos projektus Baltijos šalyse investuoti iki 180 mln. eurų, naujų biokuro katilinių statybą derindama su naudingais įsigijimais. Praėjusių metų lapkritį Vilniaus Savanorių pr. ėmė veikti nauja 25 MW „Danpower Baltic“ biokuro katilinė. Iki 2016-2017 m. šildymo sezono pradžios Kaune planuojama baigti ir pirmosios biokuro kogeneracinės elektrinės statybos darbus.

Bendrovę „Danpower Baltic“ lygiomis dalimis valdo „Danpower“ GmbH ir atsinaujinančios energetikos bendrovė „GECO investicijos“. 84,9 proc. „Danpower“ GmbH akcijų priklauso Hanoverio savivaldybės komunalinių paslaugų įmonei „Stadtwerke Hannover AG“, dirbančiai su prekės ženklu „Enercity“. „Stadtwerke Hannover AG“ yra viena didžiausių Vokietijoje savivaldybės komunalinių paslaugų bendrovių, veikianti Hanoveryje, joje dirba 2500 darbuotojų, jos pardavimai siekia 2,3 mlrd. eurų.